Menu
Mijn Keunstwurk

Steven Lemster Aak

Oude Sluis
Jaar
2016
Soort
Vormgeving
Thema
historie, nijverheid en sport
Materiaal
staal en hout
Toegankelijkheid
publiek
Fot0: Stichting Oud Lemmer
Foto: Marion Golsteijn (Wikipedia)

De contouren van de voorsteven van een Lemsteraak zijn gecombineerd met een zitbank. Dit allemaal onder regie van Rein van de Berg die samen met de stichting Oud Lemmer de uitwerking ter hand nam.

Rein van den Berg is een ambachtelijk scheepsbouwer wiens familie al generaties lang dergelijke schepen in Lemmer maakt.

De bank is aangeboden door de stichting Oud Lemmer aan het dorp. Het is zo een blijvende herinnering aan het 300 jarig bestaan van de Hervormde Kerk met de karakteristieke Lemster Toer en een afronding van de herinrichting  van het centrum van Lemmer. Het is bovendien een herinnering aan de historie van de scheepsbouw.

Op de bank zijn dichtregels aangebracht die gemaakt zijn door dichter Job Degenaar uit Lemmer. Deze regels hebben iets met het water en het zeilen te maken. Ze staan in vier talen op de rug van de bank.

Bovenste foto: Stichting Oud Lemmer

meer informatie

 

Gemeente De Fryske Marren
Plaats Lemmer
Status permanent
Opdrachtgever Stichting Oud Lemmer