Op zaterdag 17 november wordt in Museum Belvédère in Oranjewoud voor de tiende keer de Vredeman de Vries Prijs voor Architectuur 2018 uitgereikt. Er zijn vijf projecten genomineerd. De provincie Fryslân wil met deze prijs de belangstelling voor architectuur bij een breed publiek vergroten en de architectuur in Fryslân een kwaliteitsimpuls geven. De organisatie van de prijs ligt in handen van Keunstwurk.
De winnaar ontvangt een bedrag van € 5.000,-. De prijs is voor zowel de ontwerper als de opdrachtgever. De jury heeft in totaal 40 inzendingen beoordeeld. De genomineerden zijn:
Oorsprong prijs
De prijs is vernoemd naar Hans Vredeman de Vries. Deze architect, planoloog, tekenaar en kunstenaar is in 1527 in Leeuwarden geboren. Daarnaast staat hij bekend als de grondlegger van de Antwerpse Renaissancestijl.
Breng nu jouw stem uit op het ‘mooiste’ architectonische ontwerp. De LC publieksprijs is tot stand gekomen door een samenwerking van Keunstwurk met de Leeuwarder Courant en wordt tijdens de uitreiking van de Vredeman de Vries prijs voor Architectuur bekend gemaakt.
Lees hier het artikel in de Leeuwarder Courant over de Vredeman de Vries prijs.